Dorost ovládl Podkrušnohorské derby! Litvínov schytal devítku

Svou sbírku bodů rozšířili svěřenci Tomáše Andryse díky výhře nad Litvínovem. Až do poloviny utkání se měnilo skóre pouze na straně Energie. O čisté konto přišel Michal Oršulák v čase 31:31. Do konce utkání přidali litvínovští mladíci ještě dva góly, ale náskok energetiků stáhnout nedokázali. Mezi dvougólové střelce tohoto utkání se zapsali Petr Tomek a Viktor Wardas.
Extraliga dorostu, 4., so 16.9.2023, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
3:9
0:3, 1:3, 2:3
Branky a nahrávky: 31:31 Bednařík (Peroutka, Koky; 5/5), 48:41 Petružálek (Pospíšil, Kurnat; 5/5), 51:41 Pospíšil (Winkelhöfer; 5/5) – 11:56 Tomek (Blažek, Kváš; 5/5), 16:06 Kváš (Kožík, Pelikán; 5/4), 19:24 Habla (Šilhan; 5/5), 25:59 Wardas (Kožík; 5/4), 28:52 Blažek (Slavík, Tomek; 5/4), 39:29 Wardas (Tomek; 5/5), 43:03 Kubizniak (Habla; 5/5), 47:12 Tomek (Blažek; 5/5), 51:10 Slavík (Pelikán; 5/5). Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Bertlík. Diváci: 84. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:3. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8, 2:8, 2:9, 3:9.
diváci84
Litvínov: Udržal – Bozseník, Schlosser, Babka, Honzík, Winkelhöfer, Břenda – Petružálek, Bednařík, Kurnat, Pospíšil, Sedláček, Trefný, Koky, Peroutka, Dostál.
Karlovy Vary: Oršulák – Postl, Kůrka, Pelikán, Dyk, Čermák, Kubizniak – Blažek, Tomek, Habla, Kožík, Slavík, Šilhan, Wardas, Čihař, Kváš.

Ve čtvrtém kole extraligy dorostu bylo k vidění i klání mezi dvěma akademiemi ze severozápadu Čech, Karlovými Vary a Litvínovem. Energetici do zápasu vstupovali z první příčky tabulky skupiny A, Litvínovští však ztráceli pouze tři body a motivace tak byla velká. I přes velké odhodlání domácích se jako první prosadili hosté, to se jim v první části povedlo ještě dvakrát. Vedení už Karlovarští nevrátili, když v obou následujících periodách přidali tři branky. Dorostenci z Litvínova sice skóre korigovali jedním gólem ve druhé periodě a dvěma v té třetí, ale to už nemělo žádný vliv na výsledek zápasu.

Skóre ve 12. minutě otevírali Karlovarští po chybě v rozehrávce domácích, kdy se k puku za brankou dostal Vlastimil Blažek, který přesnou nahrávkou vybídl Petra Tomka, ten se z blízkosti nemýlil a zakončil pod víko branky Udržala. O necelých pět minut později vedení energetiků zvýšil Michal Kváš, když ho střílenou nahrávkou po krásné kombinaci našel Šimon Kožík. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 0:2, když se 36 sekund před koncem třetiny prosadil Jakub Habla, střelou z první po nahrávce Šimona Šilhana překonal domácího brankáře.

Začátek druhé části patřil opět energetikům, a to i díky vyloučení jednoho z domácích. V čase 25:59 hosté svůj tlak využili, z pravé strany útočného pásma střílel Viktor Wardas. Netrvalo to ani tři minuty a hosté opět zvyšovali. Karlovarští podruhé v zápase využili přesilovou hru, poté co se puk odrazil k Vlastimilu Blažkovi, který zamířil přesně pod lapačku Udržala. Minutu a půl po polovině hrací doby se poprvé prosadili také chemici, Marek Peroutka našel volného Jonáše Bednaříka, který překonal brankáře Oršuláka. Stejně jako v první části energetici přidali ještě jeden gól v závěru třetiny, do úniku se dostal Viktor Wardas a se střelou nad rameno brankáře domácích se nemýlil.

Tři minuty a tři sekundy po začátku poslední periody se po střele Jakuba Habla k dorážce dostal Timotej Kubizniak, který zvyšoval na 7:1. O čtyři minuty později při bleskovém protiútoku střílel Petr Tomek, který nekompromisní střelou pod břevno zvyšoval náskok hostů na 8:1. Domácí však rychle odpověděli a v čase 48:41 Jakub Petružálek přesně trefil horní roh Oršulákovy branky. Minutu po polovině třetí části vrátil sedmigólové vedení energetikům Lukáš Slavík. Bleskově odpověděli domací, kterým to netrvalo ani 31 sekund od branky hostů, když se bekendem trefil David Pospíšil.